Život Ekoškoly v knížkách

Ekoškolí knížečky vytvářejí ucelený náhled na život v předškolním zařízení. Naším heslem je radost být venku a všímat si. Vnímat, že nejen zahrada je nám vším...

Název školky: MŠ Markušova
Téma: Informování a spolupráce

Máme velké množství fotografií, které zachycují zdařilé aktivity s dětmi. Právě to nás vedlo k myšlence vytvořit skladné knížečky, které se vejdou do kabelky nebo batohu. První rok v Ekoškole, který zachycuje: nejen plánování a uskutečňování cílů z analýzy, ale i ostatní - kulturní život v našich školkách. Další knížečka je plná podzimní oslavy Dne Ekoškol. Slavnostního dopoledne se účastnili i členové dospělého Ekotýmu. Děti měly barevná trička podle svých ekoškolích jablíček. Závěrečné posezení u ekoškolí vlajky bylo pro ně nezapomenutelným zážitkem.Třetí knížečka obsahuje jídelníček. Jaká bude poslední verze  knížečky, to měl opět na starosti dospělý Ekotým. Malí ekotýmáčci při tvorbě receptů kreslili svá oblíbená jídla a u každého doma probíhalo hlasování. Knížečky jsou našimi prvními vlaštovkami v dlouhodobém projektu Informování a spolupráce. Těší nás spolupráce s rodiči, jsou nám nápomocní, ptají se a mají zájem.S naší důvěrou se stávají  nedílnou součástí života v  školce. 

Informování a spolupráce

Život Ekoškoly v knížkách

V kroku Informování a spolupráce jsme se rozhodli na památku vytvořit knížky, které upomínají na aktivity Ekotýmu.

Sledujte novinky a odebírejte newsletter!

To budete koukat! Máme novinky z Ekoškolek! Učitelé, rodiče, zapojené školy, nezapojené školy přihlaste se a dostávejte svoji pravidelnou dávku inspirace!
Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.
www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz.